Také školní rok 2011/12 byl v soutěžích úspěšný

Post date: 31.5.2012 7:11:24

Ve školním roce 2011/12 jsme dokázali ve fyzice navázat na úspěchy z minulých let. Vojtěch Tázlar z kvinty, loni druhý v krajském kole Fyzikální olympiády kategorie E, znovu zabodoval a už ve vyšší kategorii D obsadil v krajském kole, konaném 4.5.2012 v Hradci Králové krásné 7. místo v konkurenci 39 soutěžících z celého kraje. Z jičínského okresu byl nejlepší!

"Přeborníkem okresu" ve fyzice se stal v kategorii F i jeho mladší bratr Stanislav Tázlar z tercie, který 28.3.2012 vyhrál v Jičíně okresní kolo Fyzikální olympiády v této kategorii. V témže okresní kole obsadil 4. místo jeho spolužák z tercie Martin Moravec.

Pokud jde o loni tak úspěšný Turnaj mladých fyziků, zde došlo k sestavení soutěžního týmu, který začal řešit soutěžní úlohy. Vzhledem k velkému vytížení jak členů týmu (většinu tvořili maturanti), tak jeho vedoucího (předmětová komise fyziky letos pracovala jen ve dvou lidech s vyyšími úvazky a navíc zde byla řada dalších povinností, spojených především s projektem Velké školní klíčování) jsme se před Vánocemi roku 2011 rozhodli činnost týmu ukončit. Za rok však budeme určitě zpátky!

Naši vnitřní školní soutěž, Přírodovědnou ligu, vyhrála letos v absolutním pořadí poprvé dívka - Kristýna Voráčková ze septimy. V kategorii Junior vyhrála Sára Jirková z kvarty.

Soutěživý duch nás jistě neopustí ani v příštím roce a určitě se o tom budete moci na těchto stránkách dočíst.